TOP termékek

A premiumantikvarium.hu induló könyvállományának gerincét egy három generációs családi gyűjtemény adja, 10.000 feletti kötetszámmal, melyet folyamatosan tervezünk feltölteni az oldalra. Nagyszülők, szülők és gyermekek egyedi érdeklődési körének megfelelően hosszú évtizedek alatt gyarapodott a könyvtár állománya. Mindannyian törekedtünk arra, hogy az adott témakörben megjelent összes lehetséges kötetet, minél szebb állapotban szerezzük be, és vigyázva forgassuk. Ennek köszönhető, hogy első kiadások, dedikált kötetek és ritkaságok egyaránt kiváló állapotban maradtak meg a gyűjteményben.

Reméljük, a kötetek új tulajdonosai legalább annyira tudnak majd örülni ezeknek a kincseknek, mint annak idején mi. 

Sz. Simon István: Szabadtéri Műhely (minikönyv)

Sz. Simon István: Szabadtéri Műhely (minikönyv)
Sz. Simon István: Szabadtéri Műhely (minikönyv)
Sz. Simon István: Szabadtéri Műhely (minikönyv)
Sz. Simon István: Szabadtéri Műhely (minikönyv)
Sz. Simon István: Szabadtéri Műhely (minikönyv)
"Nem volt egy "nyugodt" éve a Szegedi Szabadtéri Játékoknak. Még el sem kezdődött, máris viták zúgtak körülötte. A kezdetek kezdetén elültette ezt a magot a nagytekintélyű Hevesi Sándor: mi való a térre? - s jó pár év múltán az a gondolat is kikelt: hogyan. E körül Kárpáti Aurél került nagy kört, s tulajdonképpen elindította vele a Játékok fejlődését szolgáló műhelyvitát, aminek buzgása sohasem szűnhet.
Ennek a vitának leginkább a prózai művek körül van nagy lobogása. Már 1960-ban újra kikelt a téma, amikor visszatért a Tragédia a hagyományos műsorból, Major Tamás rendezésében. Major ugyanis azzal kezdte, hogy teljesen függetlenítette magát a környezettől, nem akart speciálisan szegedi előadást létrehozni - de rá néhány esztendőre Vámos László fordított a rendezői szándékon, éppen száznyolcvan fokot. Elképzelését így magyarázat a Játékok műsorfüzetében (1965): "... a szabadtéri játékok világszerte reneszánszukat élik. A modern ember újrateremti az antik világ nagy közösségi élményét: a színházat, amely több mint színház-szertartás és népünnepély. Ebben a színházban elsőrendű dramaturgia: jelentősége van a légkörnek, amit a környezet kivált és jelentősége annak a kohéziónak, ami a többezer főnyi közönséget - az élménnyel - közösséggé alakítja... Az 1965-ös rendezés nem a Tragédia mai előadását akarja létrehozni általában (utalás Major rendezői felfogására! - Sz. S. I.), hanem speciálisan a szegedi Dómtéri Tragédiát... Látványos előadást akar, meri vállalni az ehhez a fogalomhoz tapadó lejáratott asszociációkat, abban a hitben, hogy a látvány is lehet a mű eszmei mondanivalójából fakadó..."
SZERZŐ :
Sz. Simon István
OLDALAK SZÁMA :
142
GRAFIKUS :
Vinkler László
KIADÓ :
Szegedi Nyomda
KÖTÉS TÍPUSA :
Nyl kötés
KIADÁS HELYE :
Szeged
MÉRET (cm) :
6×6
KIADÁS ÉVE :
1 983
ÁLLAPOT :
olvasatlan gyűjtőpéldány
2 980 Ft
Utoljára megnézett