Magyar gyógyszerkönyv. Pharmacopoea Hungarica. Harmadik kiadás. Editio tertia. Bp., 1909, M. Kir. Állami Nyomda, XX p. + 414+ (4)+XIII+(1) p. + 430 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, körben márványozott lapélekkel, szép, feltehetőleg olvasatlan állapotban.
Az első Magyar Gyógyszerkönyv 1871-ben jelent meg először, harmadik kiadása pedig 1909-ben. A könyv különlegessége, hogy magyar nyelvű kémiai szakkifejezéseket is tartalmaz. A leírt receptek, ásványok, állatok és növények ábécé-sorrendben követik egymást, valamint a receptekben szereplő alapanyagok pontos számmértékben vannak megadva. A gyógyszerkönyv eredeti szerkesztőbizottságának elnöke Than Károly volt.
Than Károly, a budapesti tudományegyetem egykori kémiatanára, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, királyi tanácsos, a magyar főrendiház tagja tizennégy éves korában részt vett az 1848-49-es szabadságharcban, majd később gyógyszerészi pályára lépett. Tanulmányait Bécsben végezte, 1858-ban lett a kémia doktora. Than igazi iskolateremtő tudós volt, életét a közoktatásnak, a közművelődésnek és a tudományos munkának szentelte. 1895-ben elindította a Magyar Chemiai Folyóiratot, és elévülhetetlen érdemeket szerzett az első Magyar Gyógyszerkönyv (Pharmacopoea Hungarica, 1871) kidolgozásában is. A Kémiai Intézet alapítója és vezetője volt... (Magyar Szó, Fehér Rózsa, 2015. január 17./72. évfolyam/12. szám)."