Hiányt pótol Fábry György professzor tankönyve; hiszen a hazai élelmiszer-gépészeti irodalom szűkölködik jó szakkönyvekben. Pedig, amint azt a mottóul választott latin szentencia is mondja: "szitával meri a vizet, aki könyv nélkül akar tanulni". A tankönyv nélkülözhetetlen a szakoktatásban. Bevezet az élelmiszer-ipari művelettanba, és bemutatja a legfontosabb élelmiszer-ipari gépeket.
A magyar élelmiszeriparigép-gyártás nagy szerepet játszott a magyar élelmiszer-ipari üzemek fejlesztése és korszerűsítése terén. Ugyanakkor sok élelmiszer-ipari gép és berendezés öregbítette a magyar gépgyárak hírnevét külföldön is.
Elegendő itt csak egy adatra hivatkoznom: A Granz gyár 1874 és 1906 között 29 500 malmi hengerszéket gyártott, és ebből 19 300 darabot európai és tengerentúli országokba exportált. A Mechwart-hengerszék elterjedése és a magyar őrlési eljárás elsajátítása nyomán így jött létre a nagy malomipar a legtöbb országban!
Mechwart András hervadhatatlan érdeme a magyar ipar felvirágoztatása és a magyar műszaki felsőoktatás önzetlen gyámolítása. Egy másik nagy gépészmérnökre, a műegyetemei Mezőgazdasági Iparok tanszék első professzorára, az élelmiszer-ipari gépészet nagyszerű művelőjére, Vajda Ödönre is illik itt hivatkoznom. Kiváló gyakorlati érzékkel megírt tankönyvei ma is példakörül szolgálnak.
A mai magyar felsőoktatás arra készül, hogy a hallgatói létszámot növelje és a szakképzés színvonalát emelje. Mindent el kell követnünk, hogy mind az élelmiszeriparigép-gyártásba, mind az élelmiszer-ipari üzemekbe egyre felkészültebb, megalapozott tudású, alkotóképes mérnökök kerüljenek. Remélem, hogy ez a tankönyv is hozzájárul e nemes célok megvalósításához.