TOP termékek

A premiumantikvarium.hu induló könyvállományának gerincét egy három generációs családi gyűjtemény adja, 10.000 feletti kötetszámmal, melyet folyamatosan tervezünk feltölteni az oldalra. Nagyszülők, szülők és gyermekek egyedi érdeklődési körének megfelelően hosszú évtizedek alatt gyarapodott a könyvtár állománya. Mindannyian törekedtünk arra, hogy az adott témakörben megjelent összes lehetséges kötetet, minél szebb állapotban szerezzük be, és vigyázva forgassuk. Ennek köszönhető, hogy első kiadások, dedikált kötetek és ritkaságok egyaránt kiváló állapotban maradtak meg a gyűjteményben.

Reméljük, a kötetek új tulajdonosai legalább annyira tudnak majd örülni ezeknek a kincseknek, mint annak idején mi. 

Dr. Terpó András: Gombaismeret, forgalmazás, ellenőrzés 2.

Dr. Terpó András: Gombaismeret, forgalmazás, ellenőrzés 2.
Dr. Terpó András: Gombaismeret, forgalmazás, ellenőrzés 2.

VIII. GOMBAISMERET
Bevezető
A középfokú gombaismeroi tanfolyam fo célja az; hogy a hallgatók a "Gombaismeret" tantárgy keretében megismerjék a legfontosabb hazai ehető és mérgező gombákat, biztonságosan tudják megkülönböztetni az összetéveszthető fajokat.
A Magyarországon élő többezer nagygomba faj legtöbbje azonban nem tartozik az ehető vagy mérgező gombák közé, valamilyen oknál fogva nincs étkezési szempontból jelentőségük /pl. rossz iz, kellemetlen szag, taplószerü hus, nagyon apró termet, ritka előfordulás stb./. Néhány jellegzetes nemzetséget vagy fajt ezek közül is érdemes megismerni, ezért a jegyzetben röviden ilyenekre is kitérünk.
A fajleirások kiegészítésére szolgáló - erősen, de egymáshoz viszonyítva kb. arányosan kicsinyített - vázlatrajzok a tanult fajoknak csak a habitusát vagy jellegzetesebb sajátosságait mutatják. A jegyzet szükséges kiegészítője a szines képanyag. A korábbi években kiadott népszerűsítő gombakönyvek is. A fajok megismeréséhez jól hasznosíthatók a külföldi gombahatározók, nagygomba kézikönyvek és az olyan népszerűsítő gombakönyvek, amelyek képanyaga szines. Ha az idegennyelvü szöveg nem is mindenki számára érthető, a gombák tudományos /latin/ neve lehetővé teszi azonosításukat a képekkel. A jó képanyag azonban csak segédeszköz, nem pótolja a terepen és a jó állapotban lévő termőtesteken végezhető megfigyeléseket. A képeken esetleg csak a tipikus, vagy éppen a tipikustól eltérő példány vagy példányok láthatók, gyűjtéseink során viszont törekedhetünk egy-egy faj változatosságának megismerésére is.
Gyűjtéskor lehetőleg több példányt szedjünk, vizsgáljuk meg, hiszen alakbeli, méretbeli és szineltérések lehetségesek a fejlődés során. A termőhelyi körülmények és az időjárás is befolyásolhatják a termőtestek méreteit, kedvezőtlen viszonyok között egészen kicsi, kedvező körülmények hatására pedig a szokásosnál jóval nagyobb példányok is fejlődhetnek.

SZERZŐ :
Dr. Terpó András
OLDALAK SZÁMA :
246
KIADÓ :
Kertészeti Egyetem
KÖTÉS TÍPUSA :
Ragasztott papírkötés
KIADÁS HELYE :
Budapest
MÉRET (cm) :
23x17
KIADÁS ÉVE :
1 983
ÁLLAPOT :
1 980 Ft